// TWORZENIE APLIKACJI WEBOWYCH ZA POMOCĄ FRAMEWORKA REACT

React Software House

Sprawdź jakie możliwości oferuje praca z frameworkiem React.js!

Dlaczego korzystamy z React?

Szybka instalacja

Uniwersalność kodu

Prosty i intuicyjny

Małe komponenty

Duża społeczność

Programowanie aplikacji fontendowych w React.js

React umożliwia pisanie prostych komponentów webowych umożliwiających szybki rozwój aplikacji frontendowej.

Tworzenie kodu projektu w React

Funkcje React.js są wyizolowane od reszty stosu technologicznego, co daje możliwość pisania własnych funkcjonalności bez powielania kodu.

Czemu powinieneś używać React?

Jeżeli chciałbyś stworzyć aplikację webową, serwis internetowy czy marketplace warto wziąć pod uwagę w stacku technologicznym Reacta. Dlaczego? React posiada niesamowicie prostą inicjalizację projektu przez CRA (Create React App), dzięki któremu konfiguracja całego projektu zajmie maksymalnie kilka minut. React posiada również bardzo rozbudowaną dokumentację z przykładami, którego można testować na żywo. Jeśli chcesz skupić się na stworzeniu w jak najkrótszym czasie wersji MVP aplikacji, koniecznie sprawdź Material UI, który dostarczy Ci gotowe komponenty UI.

Sprawdź dlaczego warto użyć Reacta w Twoim projekcie!

4 zalety Reacta o których warto wiedzieć

Komponenty

Podstawą React.js jest tworzenie komponentów javascriptowych zawartych w plikach z rozszerzeniem .jsx, które pozwalają na odróżnienie zwykłych plików JS od plików Reacta. React pozwala użytkownikom na pisanie komponentów funkcyjnych oraz klas. W przypadku komponentów funkcyjnych wykorzystujemy React Hooks, które mają znacznie prostszą strukturę od komponentów zawierających klasy. Warto również wspomnieć o cyklu życia komponentów, który pozwala na czyszczenie pamięci odpowiednich komponentów kiedy nie są one wykorzystywane lub wywoływanie odpowiednich funkcji – na przykład w momencie, w którym komponent dopiero się wyrenderował.

Duża swoboda

React w odróżnieniu od Angulara jest lekki i jego rozmiar nie jest tak duży, co pozwala na dużą swobodę pod względem używania zewnętrznych bibliotek. Przykładem tego jest korzystanie ze styled-components, które pozwalają na używanie stylów CSS za pomocą języka JavaScript lub wykorzystywanie modułów SCSS. Kolejną rzeczą wartą uwagi jest pisanie testów jednostkowych – React nie narzuca żadnej biblioteki, natomiast zaleca się stosowanie biblioteki Jest. To, co z pewnością wyróżnia Reacta jest dowolność w pisaniu architektury aplikacji – możemy stosować się do wytycznych, takich jak konkretne nazywanie poszczególnych folderów ze względu na ich przeznaczenie, ale nie musimy!

Efektywność aplikacji

Aplikacje pisanie w React.js często są typu SPA (Single Page Application), dzięki czemu zapewniają użytkownikowi dużą interaktywność. Kiedy załadujemy stronę zbudowaną w React, dostaniemy wyłącznie jeden plik HTML, który zawiera JavaScript. To właśnie JavaScript odpowiada za manipulowanie kontentem aplikacji. W przypadku, gdy chcemy korzystać z Reacta, żeby nasza strona internetowa bądź aplikacja była dobrze pozycjonowana (SEO) oraz szybko działała, warto zapoznać się z bibliotekami typu Next.js czy Gatsby.js. Umożliwiają one renderowanie plików po stronie serwera (SSR) dzięki czemu aplikacja wyświetla się w przeglądarce znacznie szybciej niż w przypadku aplikacji typu SPA.

Społeczność i biblioteki

Społeczność Reacta jest spora – dzięki czemu każdy programista, dla którego React.js jest nowym frameworkiem, nie powinien mieć problemu z przyswajaniem materiałów. Dzięki dużej społeczności wokół React.js mamy dostęp do wielu zewnętrznych bibliotek, które przyspieszają pracę nad aplikacją. Z pewnością warte uwagi biblioteki to między innymi prop-types, styled-components, Jest, Material UI, CRA, Redux czy Formik. Kolejną zaletą Reacta jest nieustanne rozwijanie tej biblioteki przez pracowników Facebooka oraz społeczności, która pomaga w rozwiązywaniu wszelkich problemów Reacta. Warto również zauważyć, że jest to najbardziej popularne rozwiązanie wśród frameworków javascriptowych.

React w iMakeable

Zobacz jak wykorzystujemy Reacta w naszych projektach!

Zdecydowanie w większości naszych projektów komercyjnych, w których budujemy frontend, wykorzystujemy Reacta. Szczególnie dobrze sprawdza się on przy aplikacjach, które trzeba zrobić w krótkim terminie i wymagają sporej interaktywności po stronie klienckiej. Przykładem takiej aplikacji jest panel do zarządzania danymi w firmie, prosty system CRM czy sklepy internetowe oparte o Gatsby.js.

// ZRÓBMY COŚ RAZEM!

Omówmy Twoją uszytą na miarę aplikację webową!

Naszą główną ideą jest pozostawienie klienta po zakończonym projekcie z działającym produktem i pełną satysfakcją ze współpracy. Pracując z profesjonalistami i osobami, którym można zaufać dostarczamy rozwiązania spełniające najwyższe standardy.

Skupiamy się na spełnieniu wszystkich wymagań klientów – niezależnie od tego, czy dotyczą tworzenia kodu, projektów graficznych czy konsultacji.

Omówmy szczegóły Twojego projektu!

Twój adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką *